Povinné zimní pneu

 

 

Dnem 1. srpna 2011 vešla v účinnost novela zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, a to zákonem č. 133/2011 Sb., která mimo jiné upravuje i povinnost používat zimní (M+S) pneumatiky na všech pozemních komunikacích, NIKOLI již pouze na určitých úsecích, a to za zhoršených povětrnostních podmínek (= pokud se nachází nebo se předpokládá, že se objeví během jízdy souvislá vrstva sněhu, led či námraza).

Zimní pneumatiky musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm u motorových vozidel do 3,5 t.

Podmínky tohoto zákona splňují i některé celoroční pneumatiky, které na bočnici nesou označení M+S. Pro snadnější orientaci Vám proto nabízíme pouze celoroční pneumatiky, které podmínky zákona splňují a tedy je bez problémů můžete používat i v zimním období.

Povinnost zimních pneu platí v období od 1.11. – 31.3.!

Nabídku zimních pneumatik najdete zde

Nabídku celoročních pneumatik najdete zde

 

 

 

Runflat

Pneumatiky RUNFLAT jsou schopny při defektu nebo ztrátě tlaku pokračovat dále v jízdě bez poškození pneumatiky a to díky vyztuženým bočnicím, které udrží pneumatiku na ráfku i při úplné ztrátě vzduchu. Naproti tomu pokud běžná pneumatika ztratí tlak, jednoduše se pod tíhou vozidla zbortí a pneumatika se další jízdou zničí.

Contiseal
ContiSeal™ pneu - rychlý přehled výhod